Co to jest GRENTON SMART HOME?

Grenton to czołowy polski producent systemów Inteligentnego Domu, zwanego również Smart Home. System jest rozwijany od 2010 r., dzięki temu jest niezwykle funkcjonalny i stabilny.
System Smart Home Grenton może być instalowany zarówno w nowo budowanych, jak i w istniejących domach lub mieszkaniach. Znajdzie zastosowanie również w biurach, magazynach, kościołach, hotelach i wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba wykonania Inteligentnego budynku.
W nowo budowanych mieszkaniach, biurach itp., gdzie istnieje możliwość ułożenia przewodów, najlepiej stosować moduły przewodowe. W istniejących budynkach stosuje się moduły bezprzewodowe. Dużym atutem rozwiązań Grenton jest możliwość rozbudowy systemu przewodowego czy bezprzewodowego, ponieważ do istniejących systemów można w każdej chwili podłączyć nowe moduły bezprzewodowe, schowane na przykład w istniejących puszkach elektrycznych.
W systemie Grenton Smart Home mamy możliwość sterowania roletami, bramą, oświetleniem załącz/wyłącz, czy ściemnianiem światła, sterowania oświetleniem RGB. Mamy możliwość regulacji temperatury w każdym pomieszczeniu oddzielnie, sterowania piecem, rekuperatorem i innymi urządzeniami dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych modułów. Możliwa jest również komunikacja z systemem alarmowym czy monitoringiem. Jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia inwestora i instalatora.
Więcej informacji – KLIKNIJ.

oświetlenie

ogrzewanie

rolety

brama

rekuperacja, klimatyzacja

sprzęt RTV i AGD

komunikacja z systemem alarmowym i monitoringiem

KOSZT SYSTEMU SMART HOME

Systemy inteligentnych domów różnią się między sobą cenowo. Wszystko zależy bowiem
od tego, jak bardzo rozbudowany ma być system i jakimi funkcjami ma sterować. Tworząc system Grenton, staraliśmy się maksymalnie zoptymalizować koszty modułów,
ale nie kosztem jakości. Inwestycja w inteligentny dom bądź mieszkanie zwraca się podczas eksploatacji.

Prosty system inteligentnego budynku, realizujący podstawowe funkcje, to wydatek około 2000-3000zł. Na systemy inteligentnego domu o pełnej funkcjonalności należy przeznaczyć od 6000-12000zł.

Warto jednak pamiętać, że nawet najprostsza inteligentna instalacja zdecydowanie zwiększa komfort i oszczędności. Inteligentne instalacje i systemy sterowania pozwalają sprawnie zarządzać praktycznie całym domem.